Gminny Żłobek SZCZĘŚLIWY KRASNAL w Nowej Wsi Lęborskiej

GŁÓWNE ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W NASZYM ŻŁOBKU

Drodzy rodzice oto kilka zasad, które obowiązują w naszej placówce

 1. Do placówki przyprowadzamy dzieci zdrowe, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę.Dzieci z objawami chorobowymi będą odsyłane do domku.

 2. Rodzice odprowadzają dzieci tylko do szatni. Dzwonimy na domofon sali, w której jest Państwa dziecko. Z szatni do sali dzieci są  odprowadzane przez wyznaczonego opiekuna. Bardzo proszę uzbroić się w cierpliwość i chwilkę poczekać w szatni na opiekunkę lub Panią Oddziałową.

 3. Rano dzieci schodzą się do jednaj sali (od godz. 6:30 do godziny 8:00 dzwonimy na Elfiki). Po godzinie 8 dzieci rozchodzą się do swoich sal.

 4. Do grupy podporządkowani są ci sami opiekunowie.

 5. W jednej grupie przebywa 15  dzieci. W uzasadnionych przypadkach i za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć liczbę dzieci, ale nie więcej niż o 2.

 6. Każda grupa korzysta ze swojej łazienki.

 7. Dziecko nie powinno  przynosić  ani wynosić  niepotrzebnych przedmiotów i zabawek, z wyjątkiem swojej ulubionej przytulanki lub pieluszki, z którą dziecko zasypia.

 8. Sale zajęciowe są wietrzone  co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy a także w czasie zajęć.

 9. Dzieci w ciągu dnia wychodzą na spacer lub na plac zabaw, który znajduje się przy żłobku. Bardzo prosimy aby w szafkach dzieci były zapasowe bluzy, cienkie kurteczki przeciwdeszczowe oraz kocyk do wózka.

 10. W żłobku wyznaczono pomieszczenie izolacji w razie potrzeby odizolowania dziecka lub pracownika, u których pojawiły się niepokojące objawy choroby. Do czasu przyjazdu rodzica.

 11. Bardzo prosimy aby ubierać dzieci w wygodne, miękkie spodenki (najlepiej dresy lub legginsy) oraz wygodne koszulki (z długim lub krótkim rękawem). Proszę nie ubierać dzieciom dżinsowych spodenek  oraz koszul zapinanych na guziki. Prosimy również o nieubieranie dzieciom kilku warstw, ponieważ w salach jest bardzo ciepło, więc dzieci napewno nie marzną. Jest to również dla dzieci niewygodne a i przy przebieraniu dzieci dość niepraktyczne. Jednocześnie proszę o przynoszenie pampersów zapinanych na rzepki a nie pandsów (nie są praktyczne przy szybkim przebieraniu dzieci).

GŁÓWNE ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W NASZYM ŻŁOBKU

Przejdź do góry strony